Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim.

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Derya izm tarafından oluşturulan Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,909 kez görüntülenmiş, 88 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Kızlar Sütü Arttırmak için ne yapabilirim.
Konbuyu başlatan Derya izm
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi
Onane kendini hangisinde rahat hissedersen öyle dogurursun. Benim sezeryan dogum yapmam gerekiyordu çatım çok müsait degildi ama ben Normali zorlamak istiyorum dedim. Sezeryandan korkuyordum Çogu kişi de normal dogumdan korkuyor herkesin farklı yani. Benim kayınvalidemin de farkı yok inan ki gögsüm yarıldı krem almıştı eşim 150 TL oldugunu duydu kudurdu oturduğu yerde. Annem krem iyi gelirse 1 tane, daha alalım dedi. Kayınvalidem de aaa dokundur sadece ucuna dedi yani almayın demek istiyor. Annem de ben alırım kızıma sürsün ne acılar çekiyor dedi. Mesela diger torunuyla kızımı kıyaslayıp pişik kremi sürmedim biz burcuya onu yapmadık bunu yapmadık diyip diyip duruyor bizim yaptığımız şeylere. Ama görümcem konuştuğu zaman soruyorum ben tam tersi eşimin ablası mama da kullanmış pişik kremi de kullanmış bana gelince sanki parasını o veriyor gibi saçmalıyor. Allah hepimize sabır versin. Sen şimdi kaç haftalık hamilesin canım :)
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Söyledim canım da kimseye gelme diyemeyiz dedi. Bak benim ablam eniştem gelmiyor küçük çocuk var diyorlar. 2 yigenim var durmazlar kızımı ellerle diye. Görümcem de odada eşim yokken özcan olmadıgı zamn severiz artık diyor yeni dogmuş çocugu :)
[
Ben digum yaptım 3. Ayımız bitti ben kendi tarafıma 40 çıkana kadar misafir kabul etmeyecegiz dedim annenin bebeğine bebeğinde hem anne hem Dünya ya alışma süreci o bu kırılmasın diye risk alamam özellikle bu covid döneminde dedim. Kaynanama söylememize gerek kalmadı zaten o iş başa düşer diye ben gelemem dedi benim de canıma minnet 😃. Ya küçücük yeni doğmuş bebek ele alınmaaz zaten yattığı yerden gözle sevilir üstüne sigara kokusu sinen var parfüm banyosu yapan var ne gerek var ele almaya ben hiç haz etmem bağışıklığı bile Yok

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Ben digum yaptım 3. Ayımız bitti ben kendi tarafıma 40 çıkana kadar misafir kabul etmeyecegiz dedim annenin bebeğine bebeğinde hem anne hem Dünya ya alışma süreci o bu kırılmasın diye risk alamam özellikle bu covid döneminde dedim. Kaynanama söylememize gerek kalmadı zaten o iş başa düşer diye ben gelemem dedi benim de canıma minnet 😃. Ya küçücük yeni doğmuş bebek ele alınmaaz zaten yattığı yerden gözle sevilir üstüne sigara kokusu sinen var parfüm banyosu yapan var ne gerek var ele almaya ben hiç haz etmem bağışıklığı bile Yok
Aynen canım bizim tarafımızdan gelen olmadı henüz bekliyorlar en azından Bi 20 25 gün geçsin diye. En kötü 40 ı çıksın diyorlar. Ama eşimin tarafı düşüncesiz. Kayınvalidem geliyor birşey yapmıyor ki. Yanımızda oturuyor emzirmeme mamaya karışıyor iş yaptığı da yok. Çocugun altını ben alamam diyor onu yapamam diyor. Bide onun üstüne burcuyla dolmuşa biner geliriz diyor. Burcu uslu duruyor diyor. Kız tam tersi laf anlamıyor o gün gerçekten sinir krizi geçiricektim. Senin gibi yapmam lazım aslında benim de canım. Ama kayınvalidem asla, anlamaz inadına yapar eminim buna.

Kuru meyve öneririm hurma üzüm dut incir bunlar süt hormonunu artırır
Tamam canım evde hepsi var daha fazla yiyeyim inşallahhhh etki olur kısa sürede.

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım benim destegin için çok teşekkür ederim. Dogru söylüyorsun da işte ben uzak kaldıkça Bi şekilde can sıkıyor. Tek istediğim mama vermeden emdirebilmem canımcım 💜
Canım benim ben 9 ay boyunca tek düşüncem emzirebilmekti. Allah a çok şükür 10 aylık olduk emiyor yavrum. Sen de sütüm var bebeğime de yarıyor diye düşün emin ol farkını göreceksin. İnşallah bol bol sütün olur da yatak döşek ıslanır 😂🥰❤️

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Ye kuzum hurma sutu cok getirir bide ceviz sutu yaglandirir
Ceviz de yedim canımcım hurma, da yedim bugün. Kızım 2 saat uyudu gögsüm de süt vardı emdi şimdi yeterli geldi hep aglardı sonradan bu sefer aglamadı sanırım yeterli geldi 😍

Canım benim ben 9 ay boyunca tek düşüncem emzirebilmekti. Allah a çok şükür 10 aylık olduk emiyor yavrum. Sen de sütüm var bebeğime de yarıyor diye düşün emin ol farkını göreceksin. İnşallah bol bol sütün olur da yatak döşek ıslanır 😂🥰❤️
Bi anneye yapılabilecek en güzel Duayı dilemişsin canım benim. Çok teşekkürederim Allah Razı Olsun 😍😍😍

Heyatim

Kayıtlı Üye
rank
Ceviz de yedim canımcım hurma, da yedim bugün. Kızım 2 saat uyudu gögsüm de süt vardı emdi şimdi yeterli geldi hep aglardı sonradan bu sefer aglamadı sanırım yeterli geldi 😍

Bi anneye yapılabilecek en güzel Duayı dilemişsin canım benim. Çok teşekkürederim Allah Razı Olsun 😍😍😍
Ohh yarasin prensesimeee😍😍😍op kokla benim icin Annesi💋💋💋

Aysem

Kayıtlı Üye
rank
Canlarım sütüm vardı ama dogum sonrası kayınvalidem 2 gün bizde kaldı. Ama o 2 gün bana ömür oldu. Sık sık kızımı emziriyordum gögüs ucum yara olmuştu. Bu halde yine emzirmeye devam ettim. Doktorum mama takviyesi ver kanayan memeni az ver toparlansın dedi eşimde yanımdaydı. Mama veriyoruz diye benim canımı yedi. Eşim mama yapsana çocuk aç diyor kayınvalidem yüzünden sersem gibi birşey oldum panik atak gibi birşey oldum zaten yeni dogum yapmışım bide sezeryanlıktım normal doguma zorlamak istedim normal dogum yaptım. Dikişlerim çok canım yanıyor meme ucum yara resmen aglayarak emziriyorum bide kayınvalidem üzerine çenesi beni strese soktu. Tepeme gelmiş em kızım em kızım diyip duruyor elini beline koymuş. Emziriyorum can çekişiyorum görüyor emiyor mu emsin emdir diye konuşuyor cvp veremiyorum canım yanıyor diye Bi daha soruyor cvp veresiye kadar. Emdigi belli. Diger hafta bidaha geldi kalmaya görümcem de 4 yaşındaki kızıyla geldi. Eşimin işi vardı diye dışarı çıkmak zorundaydı annesini uyardı çıkmadan burcuya elletmeyin sakın daha kızımızı biz bile ellemiyoruz yüzüne flan dokunmasın sakın diye uyardı. Ama kayınvalidem eklesin birşey olmaz diye diye ellemeye çalıştı annem artık müdahale etti. Eşim geldi bu sefer tutturdu burcuya söz vermiş kızımı Kucagına vericekmiş eşim olmaz, anne diyor kayınvalidem dinlemiyor ki taktı otutturdu 5 günlük bebegi öyle rahat etti.Evlerine gitmek için kapıdan, çıktılar ben Aglama krizine girdim eşim ablamla annem ne dedi de böyle oldun sen dedi. Üstü kapalı anlattım sen şuan lohusasın anlayışlı olması gerekiyor annem takıntılı bu yüzden zaten babamla da kavga ediyorlar birşeye taktı mı onu uzatır da uzatır ama sen yeni dogum yaptın ben konuşucam uyarıcam dedi. Meme ucum yara krem alma diyor. Kızıma torunu burcunun kullandıgım şeyleri vermek istiyor devamlı yenisini alayım demiyor. O kadar dolmuşum ki yazdıkça yazdım kusurabakmayın kızlar.Bir sürü şey yaptı da anlatmakla bitmez 😀 strese girince sütüm azaldı 😔 ve kızım doymuyor 😔
Rabbim sabır versin canm ben okurken sinirden deliye döndüm sen bide yaşamissin şükür eşin seni anlıyor bide annesine hak verseydi tam sinir stres olurdun güzellikle ağızlarının payını ver geç hicbisey senden güzel bebeğinden önemli değil rezene iç humana kullan helva duydum bide sütü artıyor diye sen bu güzel günlerinin tadını çıkar geçen günler geriye gelmiyor illa karisan sinir eden olur takmamaya çalışacağız

Tüm sayfalar yüklendi.