Uyumuyorr 😫😫

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve_berkk tarafından oluşturulan Uyumuyorr 😫😫 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,286 kez görüntülenmiş, 56 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Uyumuyorr 😫😫
Konbuyu başlatan Merve_berkk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Allah yardımcın olsun canım büyük ihtimalle doymuyor olabilir gazı için tecrübelisin zaten masaj falan yapıyorsundur günde kaç defa kaka yapıyor takip ettin mi onu
Evet masaj yapıyorum kolları bacaklarını hareket ettiriyorum sürekli spor da yaptırıyorum. Canım şimdiye kadar her emmeden sonra yapıyordu kaka yenidoğanlar başta hep öyle zaten biliyorum da 2 3 gündür günde 3 4 kez yapmaya başladı düzene giriyor artık diye düşünüyorum ondan sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Yarın ebeyle de konuşacağım canım doymuyor mu ondan mı ona göre bakacağım
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kolik olabilir kuzum benim kızımda gece 3 TE yatiyor
Kuzum gece 3te yatsa razıyım daha anca 1 aylık olacak 7 8 saat aralıksız uyumaması normal değil bir bebeğin kendi de bir hâle giriyor benide bir hâle sokuyor

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Evet masaj yapıyorum kolları bacaklarını hareket ettiriyorum sürekli spor da yaptırıyorum. Canım şimdiye kadar her emmeden sonra yapıyordu kaka yenidoğanlar başta hep öyle zaten biliyorum da 2 3 gündür günde 3 4 kez yapmaya başladı düzene giriyor artık diye düşünüyorum ondan sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Yarın ebeyle de konuşacağım canım doymuyor mu ondan mı ona göre bakacağım

Kuzum gece 3te yatsa razıyım daha anca 1 aylık olacak 7 8 saat aralıksız uyumaması normal değil bir bebeğin kendi de bir hâle giriyor benide bir hâle sokuyor
Kuzum kolik atakları 2 haftadan sonra başlıyormuş doktor bana o şekilde söyledi annedeki hormonlar süt yoluyla bebeğe geçti içinde bebiş rahatsız olabiliyormuş sende stres yapma

Son düzenleme:

Vuslat tır

Kayıtlı Üye
rank
Allah'ım deli olacağım kızlar uyumuyor bu çocuk.. Bayılacak hâle geliyor uykusuzluktan ama uyumuyor bu saat oldu hâlâ daha uyumadı ne yapabilirim bilgisi olan yazabilir mi? Doğduğundan beri böyleydi ama 3 4 gündür daha beter bir hâl aldı. Gece 2de uyandı hâlâ uyanık ağlıyor durmuyor arada susuyor o sırada yine uyumuyor bakınıp duruyor 29 günlük daha. Doymuyor mu acaba diye düşünüyorum nasıl anlayabilirim? Delirmek üzereyim yardımcı olun ya 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ahh ahh canım o uykuyu hiç sorma bizim yaramaz da öyle
Kundak yapmiyosan bide Kundak dene
Çok şükür kundak layınca uyumaya başladı benimki
Yoksa sıcriyo hemen uyanıyo

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ağzı burnu tıkalı demişsin cnm. Üşütmüş demek ki bi yerleri ağrıyor yazık kıyamam. Benim de bebeğim 14 günlükken üşüttü böyle senin bebek gibi hiç uyumuyordu sağlık ocağına gittim şurup verdi ondan sonra iyi oldu biraz toparlandı.
Ondan da olabilir canım haklısın yarın göstereceğim sağlık ocağına. Ben ilaç vermeyeceğim dedikçe günlük birşey çıkıyor

Şırınga ile ver yavaş yavaş biberonla olursa bırakmıyor bir daha 😒
Aynen canım verirsem öyle yaparım

Mamı Sibel

Kayıtlı Üye
rank
Allah'ım deli olacağım kızlar uyumuyor bu çocuk.. Bayılacak hâle geliyor uykusuzluktan ama uyumuyor bu saat oldu hâlâ daha uyumadı ne yapabilirim bilgisi olan yazabilir mi? Doğduğundan beri böyleydi ama 3 4 gündür daha beter bir hâl aldı. Gece 2de uyandı hâlâ uyanık ağlıyor durmuyor arada susuyor o sırada yine uyumuyor bakınıp duruyor 29 günlük daha. Doymuyor mu acaba diye düşünüyorum nasıl anlayabilirim? Delirmek üzereyim yardımcı olun ya 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
İnsaAllah uyur cnm ben pek bilmiyorum

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Gaz sancısı olabilir canım.Ayaklarına baktınmı sıcakmı.Karnınada saat yönüne doğru masaj yapabilirsin. ağrısı varsa hafifler.Doymadığı şöyle anlayabilirsin canım.Parmağını dudağının kenarına doğru değdir emmeye çalışıyorsa anlaki doymamış.Rabbim yardımcın olsun kuzum.
Masaj yapıyorum sürekli canım ayağından çorabı hiç eksik etmiyorum doğduğundan beri. Gazı olduğu zaman da anlamıyor herhalde ne olduğunu o sıra bile emmeye çalışıyor sürekli aç olmasa da gazı çıkınca emmeyi de bırakıyor. Yani demek istediğim bir derdi olduğunda sürekli bi emme refleksi devreye giriyor öyle de anlaşılmıyor. Amin kuzum inşallah

Oğlum da uyumazdi pek doğdu sarılık geçene kadar uyurdu geçtikten sonra çok ağlardı on dk uyur geri kalkardı yarım kundak yapıp yan çevirip biraz piş piş liyordum ninni söyleyip sakinlestiriyordum sekine duasını açıp internet den dinletiyordum bide bende çok çekmistim umarım işe yarar
Sağol canım deneyeyim, inşallah. Bende tam kundak yapmadım hiç çocuklarımı solucan gibi oluyorlar çok sıkıyor gibi geliyor kollarını dışarıda bırakıp öyle kundaklıyorum

Kuzum kolik atakları 2 haftadan sonra başlıyormuş doktor bana o şekilde söyledi annedeki hormonlar süt yoluyla bebeğe geçti içinde bebiş rahatsız olabiliyormuş sende stres yapma
Bu doğduğu günden beri ağlıyor canım anlamadım ki drlar bile normal değil bu kadar ağlaması diyordu hep. Elimde değil ki canım bazı sıkıntılar var şu ara sürekli bir sinir stres hâlindeyim. Ben 15 gündür böyleyim o iki üç gündür böyle

Ahh ahh canım o uykuyu hiç sorma bizim yaramaz da öyle
Kundak yapmiyosan bide Kundak dene
Çok şükür kundak layınca uyumaya başladı benimki
Yoksa sıcriyo hemen uyanıyo
Imm tam kundak hiç yapmadım canım öyle mi diyorsun🙄 serbest yatmaya alıştığından üstünü örttüğümde battaniye kollarını az örtünce bile rahatsız oluyor uyanıyor hemen de yine de bir deneyeyim canım belki faydası olur

İnsaAllah uyur cnm ben pek bilmiyorum
İnşallah canım

Son düzenleme:

gultl2411

Kayıtlı Üye
rank
Buzmecik yada sarılık olabilir canım

Vuslat tır

Kayıtlı Üye
rank
Masaj yapıyorum sürekli canım ayağından çorabı hiç eksik etmiyorum doğduğundan beri. Gazı olduğu zaman da anlamıyor herhalde ne olduğunu o sıra bile emmeye çalışıyor sürekli aç olmasa da gazı çıkınca emmeyi de bırakıyor. Yani demek istediğim bir derdi olduğunda sürekli bi emme refleksi devreye giriyor öyle de anlaşılmıyor. Amin kuzum inşallah

Sağol canım deneyeyim, inşallah. Bende tam kundak yapmadım hiç çocuklarımı solucan gibi oluyorlar çok sıkıyor gibi geliyor kollarını dışarıda bırakıp öyle kundaklıyorum

Bu doğduğu günden beri ağlıyor canım anlamadım ki drlar bile normal değil bu kadar ağlaması diyordu hep. Elimde değil ki canım bazı sıkıntılar var şu ara sürekli bir sinir stres hâlindeyim. Ben 15 gündür böyleyim o iki üç gündür böyle

Imm tam kundak hiç yapmadım canım öyle mi diyorsun🙄 serbest yatmaya alıştığından üstünü örttüğümde battaniye kollarını az örtünce bile rahatsız oluyor uyanıyor hemen de yine de bir deneyeyim canım belki faydası olur

İnşallah canım
Canım Acaba Gazı olabilirmi bi gaz Damlası varsa ver belki işe yarar inşallah
Burnu tıkanık olabilir oda uyutmaz

Ebru Ulus

Kayıtlı Üye
rank
Aşırı bi sinir stres hâlindeyim son 15 gündür. Birkaç gündür sütüm azaldı gibi ondan yetmiyor mu diye düşünüyorum. Amin canım inşallah olmazsa mecbur deneyeceğim mama

O zaman da enjektörle damla damla vermiştim canım kolayına gelince hemen alışıyor bu minikler
Sinir stres te sütten bebeğe geçiyor Muş bir sayfada okumuştum 🤷 aramızda bir hafta var sizinle gazı çok çıkarınca çok rahat ediyor cikarmazsak belli ediyor kendini ayaklarini filan ittiriyor kendini sıkıyor çok şükür bu ara iyi bakalım bişey sormak istiyorum bebeğiniz kusuyor mu emdikten sonra

Burun tıkanıklığı evet hiç uyutmuyor geçen hafta kızım hastalandı grip oldu ondan bana geçti benden bebeğe geçti burun akıntısı ni çıkaramadığı için genzine akıyordu oda balgam yapıyordu doktora götürdük daha çok küçük olduğu için bişey vermediler burnu için serum yazdı burnuna enjektör le uyutmadan sıkıyordum açılıyordu burnu gerçekten çok faydasını gördüm balgamı içinde şimdi ıhlamur kaynatip veriyorum bir iki çay kaşığı ve aynı şekilde kaynamış ılımış su veriyorum daha çabuk balgam atmasını sağlıyormuş 🤗😌 daha çok küçükler insan ne yapacağını şaşırıyor

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sinir stres te sütten bebeğe geçiyor Muş bir sayfada okumuştum 🤷 aramızda bir hafta var sizinle gazı çok çıkarınca çok rahat ediyor cikarmazsak belli ediyor kendini ayaklarini filan ittiriyor kendini sıkıyor çok şükür bu ara iyi bakalım bişey sormak istiyorum bebeğiniz kusuyor mu emdikten sonra

Burun tıkanıklığı evet hiç uyutmuyor geçen hafta kızım hastalandı grip oldu ondan bana geçti benden bebeğe geçti burun akıntısı ni çıkaramadığı için genzine akıyordu oda balgam yapıyordu doktora götürdük daha çok küçük olduğu için bişey vermediler burnu için serum yazdı burnuna enjektör le uyutmadan sıkıyordum açılıyordu burnu gerçekten çok faydasını gördüm balgamı içinde şimdi ıhlamur kaynatip veriyorum bir iki çay kaşığı ve aynı şekilde kaynamış ılımış su veriyorum daha çabuk balgam atmasını sağlıyormuş 🤗😌 daha çok küçükler insan ne yapacağını şaşırıyor
Aynen canım gaz sancısı olduğu zaman bacaklarından anlarsın kendine doğru çeker sürekli. Hayır kusmuyor bebeğin her emmeden sonra kusuyorsa reflüsü vardır canım. Düz ve sırt üstü yatırma meğilli ve yan yatır hep. Burun tıkanıklığı benimkinde de var serum fizyolojik kullanıyorum bende doğduğu zamandan beri onu damlatıp aspiratörle temizliyorum sonra. Su daha hiç vermedim bende 3lü karışım bitki çayı veriyorum günlük bir iki çay kaşığı ılıkken oda su yerine geçer zaten

Buzmecik yada sarılık olabilir canım
Buzmecik ne canım? Sarılığı yok çok şükür, sürekli Dr kontrolüne gidip geliyoruz bakılıyor ona

Gaz damlası kullanıyoruz canım biogaina. Burnunu her emmeden önce temizliyorum. Var bir derdi de çözemedim

Tüm sayfalar yüklendi.